ABACOSUN Cool Therapy - urządzenie do terapii kontrastami i kriolipolizy

The Availability Of : Duża dostępność
The maximum number of possible parameters of the product has been reached.
Manufacturer :
Shipping within :24h
Delivery price : 0
Odbiór osobisty:
0
Foreign shipment-individual pricing:
0
Local pickup.:
0
The Weight Of The :30 kg
Stan:
Nowy
Price : 116305.76
The Amount Of (opak ):
Zamówienie telefoniczne: 577 400 774
Leave a phone number. We will call you back!
Share :

THERAPY COOL - ŚWIATOWA NOWOŚĆ

 

Opatentowane urządzenie do terapii kontrastami  i kriolipolizy.

Therapy Cool  to system zaprojektowany do użytku przez kosmetyczki, fizjoterapeutów i lekarzy. Stosowany  w zabiegach kosmetycznych służy między innymi do: wyszczuplania, ujędrniania, odmładzania ciała i twarzy, zabiegów relaksacyjnych, Spa.

 

Stosowany przez lekarzy pozwala wykonać skuteczne i przyjazne dla pacjenta zabiegi.  Terapia kontrastami jest pomocna w przypadku  fibromialgii, chronicznym zmęczeniu, zabiegów z zakresu medycyny sportowej, rehabilitacji i  suchej balneoterapii.

 

 

 

Therapy Cool - rodzaje  zabiegów:

 • Kriolipoliza
 • Terapia kontrastami automatyczna  w kombinezonie
 • Manualna terapia kontrastami i krioterapia z wykorzystaniem sondy ADC

 

 

 

KRIOLIPOLIZA  THERAPY COOL

 

Kriolipoliza w sposób selektywny i kontrolowany niszczy komórki tłuszczowe bez naruszenia otaczających struktur. Jest to  nieinwazyjny zabieg polegający na obniżeniu temperatury tkanki tłuszczowej w celu zaindukowania procesu  degradacji adipocytów bez uszkodzenia innych komórek.

Przedłużone działanie zimna na tkankę tłuszczową  wywołuje apoptozę ( śmierć komórek tłuszczowych ). Zdegradowane komórki tłuszczowe zostają w procesie fagocytozy, a następnie przy udziale układu limfatycznego wyeliminowane z organizmu, w związku z tym nie obserwujemy podniesienia poziomu lipidów we krwi.

 

Czym wyróżnia się kriolipoliza w Therapy Cool ?

 

 • zaawansowaną  technologią  kontroli temperatur
 • unikalną aplikacją - aplikatory krio  są elastyczne i dopasowują się do ciała. Umożliwiają  skuteczną transmisję niskiej temperatury bez stosowania podciśnienia. Dodatkowo aplikatory działają na większy obszar ciała niż standardowa metoda z podciśnieniem.
 • doskonale dobranymi parametrami zabiegu (temperatura i czas aplikacji) pozwalającymi oddziaływać skutecznie na komórki tłuszczowe.

 

Jak wygląda zabieg?

 

Zabieg kriolipolizy wykonuje się miejscowo.

Na wybraną partię ciała nakładany jest aplikator krio, który jest przytwierdzany pasem. Zabieg na 1 lub 2 obszary ciała trwa około  55 minut i tego samego dnia można wykonać kriolipolizę na 1 do 4 obszarów (łącznie 110 minut) . Po kilku dniach należy wykonać drenaż limfatyczny lub terapię kontrastami.

Możemy wykonać następujące zabiegi:

 • Boki - stosujemy jednocześnie  2 aplikatory na obie strony ciała
 • Brzuch – stosujemy 1 aplikator na brzuch
 • Pośladki lub uda stosujemy jednocześnie  2 aplikatory na obie strony ciała
 • Plecy stosujemy jednocześnie  2 aplikatory na obie strony ciała
 • Ramiona stosujemy jednocześnie  2 aplikatory na obie strony ciała

 

Efekt:

Najlepsze efekty kriolipolizy są widoczne po około 2-3  miesiącach, gdyż organizm ma wówczas wystarczająco dużo czasu, aby zmetabolizować komórki tłuszczowe, które zostały zniszczone w procesie schłodzenia.

Badania dowodzą, że pierwsze, widoczne rezultaty można zaobserwować już w pierwszym tygodniu po zabiegu. W ciągu dwóch miesięcy tkanka tłuszczowa zmniejsza się o około  30% ( rezultaty  różnią się w zależności od indywidualnego przypadku ).

 

Zalety kirolipolizy Therapy Cool:

 

 • gwarantowane rezultaty
 • brak efektów ubocznych
 • nie wymaga hospitalizacji jak przy liposukcji
 • metoda bezinwazyjna
 • bezpieczna
 • nie wymaga znieczulenia
 • jest bezbolesna
 • można wykonywać tego samego dnia zabieg na  kilka obszarów ciała
 • zabieg na większe powierzchnie ciała

 

 


 

TERAPIA KONTRASTAMI AUTOMATYCZNA W KOMBINEZONIE

Co to są kontrasty termiczne?

Podstawą Therapy Cool jest wiedza dotycząca procesów, które aktywowane są w organizmie, gdy jest on poddany sukcesywnym zmianom temperatury (kontrasty termiczne).

Naturalną odpowiedzią organizmu na zmiany temperatury jest polepszenie cyrkulacji krwi, dotlenienie, odżywienie i nawilżenie tkanek. Z drugiej strony krew dostarczana do miejsc poddanych zabiegowi  w fazie zimnej jest krwią, która pobiera ciepło z komórek tłuszczowych. Tak więc jednocześnie następuje proces ujędrniania i odżywienia tkanek jak i spalania tłuszczu, co prowadzi do zmniejszenia obwodów  ciała.

 

Zabieg opiera się  na perfekcyjnej  symbiozie pomiędzy najbardziej zaawansowaną technologią, tradycyjnymi metodami leczenia, najnowszymi  badaniami i osiągnięciami kosmetologii i balneoterapii ( ciepło-zimno) bez aplikacji wody.

Therapy Cool pozwala na niezwykle precyzyjną kontrolę parametrów  temperatury (ciepło-zimno), czasu aplikacji i sekwencji kontrastów. Aplikacja kontrastów następuje sukcesywnie w różnych częściach ciała, dzięki czemu zabieg jest efektywny i przyjemny.

Therapy Cool zastępuje wiele współcześnie stosowanych zabiegów i metod w tym: hydroterapię,  saunę suchą i parową, ciepłą wodę ( kąpiele, prysznic jet), zimną wodę.

 

Po raz pierwszy zabiegi hydroterapii  są dostępne dla każdej osoby!

Z Therapy Cool  mogą korzystać także osoby, które mają problem z poruszaniem się i  nie tolerujące zimnej wody ( ponad 90% osób nie toleruje lub wykazuje niską tolerancję na zimną wodę). Therapy Cool rozwiązuje ten problem i  terapii kontrastami mogą się poddać  wszyscy w sposób komfortowy, bez odczucia  szoku termicznego, bez kontaktu z zimną wodą, leżąc wygodnie na fotelu podczas sesji.

Zabiegi Therapy Cool pozwalają na głębokie odprężenie, redukują  napięcie jednocześnie  pozwalając w pełni wykorzystać dobroczynne działanie terapii kontrastami.

Pierwszy efekt to uczucie błogości i głębokiego relaksu, a następnie w fazie zimnej zachodzi  reaktywacja organizmu podczas, której  pacjent odczuwa lekkość i relaks wywołany zwiększeniem witalności i energii.

Zabiegi zwężają i rozszerzają naczynia krwionośne intensyfikując przepływ krwi, dotlenienie oraz stymulują system nerwowy, który reguluje ilość neuroprzekaźników takich jak: dopamina, adrenalina i serotonina.

Badania kliniczne dowiodły, że  100% pacjentów doświadczyło uczucia głębokiego relaksu podczas zabiegu oraz zwiększonej witalności, energii i polepszenia stanu emocjonalnego po zabiegu.

Poziom neuroprzekaźników ma przemożny wpływ na  samopoczucie, zachowanie i nasz humor. Podczas badań jedna z pacjentek zaprzestała brać leki zmniejszające ból neuropatyczny oraz diazepam ( lek uspokajający).


 • Jak wygląda zabieg ?

Ciało klienta zostaje zawinięte w specjalny kombinezon przez który przepływa  naprzemiennie ciepły i zimny płyn. Podczas zabiegu klient nie ma kontaktu  z wodą.

Już po jednej sesji polepsza się samopoczucie,  witalność i ujędrnienie  ciała. W sposób fizjologiczny zabiegi spalają  tkankę tłuszczową  zmniejszając obwód ciała.

 

 

 • Ile zabiegów terapii kontrastami można wykonać ?

Można wykonać 1 zabieg lub serię w zależności od potrzeb.  W przypadku zabiegów wyszczuplających zaleca się wykonać serię około  10 zabiegów. Tygodniowo zaleca się przeprowadzić  2/3 sesje.

 

Przykłady zabiegów – działanie

Ciało:

 • wyszczupla, stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej
 • redukuje cellulit
 • detoksykuje i  działa drenażowo stymulując wydalanie nadmiaru płynów  z organizmu
 • nawilża, odżywia i dotlenia tkanki
 • ujędrnia
 • wzmacnia system immunologiczny
 • relaksuje zmęczone nogi i działa  kojąco na  nogi opuchnięte
 • polepsza  cyrkulację i wydajność mięśni, zapobiega powstawaniu zakwasów
 • zwiększa  siłę mięśni
 • zmniejsza  ból stawów, w tym w  przypadku zapalenia stawów,  sztywności oraz napięcia mięśni
 • wywołuje gimnastykę naczyń krwionośnych
 • zabiegi fizjoterapeutyczne, rehabilitacyjne
 • zabiegi np. dla osób ćwiczących oraz zawodowych sportowców przed treningami ( przygotowanie i ogrzanie mięśni zapobiega ich napięciom i uszkodzeniom )
 • zabiegi po treningach ( przyspieszają proces regeneracji, relaksują muskulaturę)

 

Umysł:

 • działa antydepresyjnie : witalność i energia jaką wywołuje terapia kontrastami  podnosi samoocenę i polepsza samopoczucie
 • działa korzystnie na system nerwowy
 • zabiegi well-being, relaksacyjne: przywracają  wewnętrzną równowagę

 

 

 

Podstawą sukcesu i skuteczności zabiegów terapii kontrastami są badania kliniczne dotyczące stosowania naprzemiennie ciepła i zimna, co wywołuje gimnastykę układu krwionośnego. Zimno wpływa na kurczenie się naczyń krwionośnych  i zastosowane po nim ciepło rozszerza naczynia  zwiększając cyrkulację krwi  i pomagając oczyścić organizm z toksyn, jednocześnie zwiększając ilość białych krwinek.

 

Therapy Cool -  wspomaganie leczenia  i fizjoterapia  :

Łagodzi skutki fibromialgii- Fibromialgia  jest przewleką chorobą, na którą nie ma lekarstwa. Charakteryzuje się ona  niskim poziomem dopaminy, przewlekłym bólem  kostno- mięśniowym, sztywnością. 70 % pacjentów cierpi także na chroniczne zmęczenie, zaburzenia snu,  co ogranicza  normalne funkcjonowanie oraz wywołuje  trudności z komunikacją werbalną. Fibromialgia  powoduje  permanentny ból  ciała, utratę sił, także smutek i depresję, które towarzyszą pacjentom.

Pomimo, że fibromialgia  jest chorobą nieuleczalną , a terapia trudna i złożona  badania wykazały, że zabiegi Therapy Cool łagodzą jej objawy i polepszają jakość życia pacjentów. Doznają  oni uczucia głębokiego relaksu, któremu towarzyszy także  reaktywacja całego organizmu. Kombinacja ciepła i zimna zwiększa energię i witalność oraz polepsza samopoczucie  i samoocenę.

Kontrolowana aplikacja ciepła działa uspokajająco, relaksuje system nerwowy,  mięśnie i redukuje zmęczenie.

 

Działanie uśmierzające ból –zarówno ciepło jak i niska temperatura moduluje przewodzenie bodźców i następuje znaczna redukcja odczucia bólu.

Efekt uzyskuje się po kilku minutach od aplikacji  i jest on bardziej lub mniej intensywny w zależności od temperatury, czasu aplikacji,  kondycji i predyspozycji indywidualnych pacjenta.

 

Działanie przeciwzapalne

Z występowaniem bólu wiąże się często  stan zapalny i degradacja tkanek.  Terapia kontrastami ma znaczny wpływ na odżywienie tkanek, eliminację patogenów ( ze względu na efekt oczyszczenia tkanek i zwiększenia przepływu krwi), aktywuje proliferację i regenerację tkanek.

 

Działanie opiera się na zwiększeniu cyrkulacji krwi, polepszeniu miejscowego metabolizmu itp.  Therapy Cool nie stosuje się w ostrych przypadkach zapalnych, natomiast w przewlekłych  stanach zapalnych kontrasty mają działanie terapeutyczne i zaleca się ją stosować wraz z innymi metodami.

 

Działanie przeciwkurczowe

Aplikacja naprzemiennie ciepła i zimna  działa pozytywnie w przypadku przykurczy mięśni i jest zalecana przy występowaniu miedzy innymi:  kręczy szyi, lumbago, kolek, chorobie Heinego-Medina

 

Narządy ruchu a Therapy Cool

Terapia kontrastami ma działanie terapeutyczne i pozwala na powrót pacjenta do normalnej aktywności ruchowej.

Redukuje przykurcz, napięcie mięśni , zmniejsza sztywność stawów,  ból mięśni i przyspiesza regenerację.

 

 

 

MANUALNA TERAPIA KONTRASTAMI

Zbiegi manualne wykonuje się sondą, którą możemy wykonać miejscową terapię kontrastami na twarz i ciało lub tylko terapię zimnem, do celów estetycznych i fizjoterapeutycznych.  Aparat posiada gotowe programy zabiegowe.

 

Działanie:

 

 • działanie przeciwzmarszczkowe
 • nawilżenie, odżywienie tkanek
 • dotlenienie
 • działanie drenażowe
 • polepszenie kolorytu cery

 

Zastosowani:

 • rozszerzone pory, trądzik
 • zabiegi na ciało
 • polepszenie penetracji aktywnych składników preparatów
 • ujędrnianie i poprawa owalu twarzy
 • ujędrnianie ciała
 • dogłębne nawilżenie i odżywienie twarzy, dekoltu
 • redukcja zmarszczek
 • zredukowanie kurzych łapek, zabiegi na opuchliznę i zmęczone oczy poprawiające wygląd skóry
 • zabiegi z zakresu fizjoterapii
There is currently no comments or ratings for this product.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Rate
The Whole Thing :
The Functionality Of The :
Price :
Opinion Of The :
The Signature Of The :

Promocje

Nowości

Producenci

ACC
HNB
IBD
IPL
LEO
MNS
NPM
NSK
SBS
SUN
Sklep internetowy na platformie SKY-SHOP Sklep internetowy
Please wait ...

Information

You are logged in correctly

The product has been added to your shopping cart

Your shopping cart has been added selected number of pieces of the product. When you order you will be able to change it.Detailed contents of the basket is located under the shopping cart icon at the top of the page.

Information

The product has been added to the virus Vault